Секспроект!

Хочу винести на обговорення таку ідею. У Літературному Кафе існує декілька постійнопрацюючих проектів, як то літературні і географічні вечори, а можливо постійним стане і філософський вечір. І хочу запитати всіх чи є сенс створити такий собі секспроект? Варіації можливі різні: обговорення сексу та взагалі тем нижче поясу у площині культури, мистецтва, психології, емансипації суспільства гендерної рівності. Розбір питання гендерної рівності та фемінізму якраз у сфері нижче поясу, як приклада тієї самої фрази, що справжні феміністки це ті, які навчилися пісяти стоячи. Прошу пишіть ваші думки і коментарі, пропонуйте ідеї, теми, форми як би це можна було зробити.
Але знов ж таки повторюю, це тільки моя гіпотетична ідея, яку  виношу на обговорення, і не маю на увазі її справжнього втілення в життя.

27 коментарів

Ігор Гамаль
Володимир, можу запропонувати Вам змінити тип публікації на опитування, щоб краще було видно думку ВКурсівців ;)
Лілія Шутяк
Проект цікавий, цілковито підтримую.
Лариса Репка
коли читала назву, весь час бачила «СПЕЦпроект»))) у мене, щось не те з психікою))) сама ідея мені подобається, неформат, так би мовити, але чомусь здається вона себе швидко вичерпає, або ж такі зустрічі проводити не частіше ніж раз на місяць…
Володимир Карагяур
Не погоджусь з тобою. Насправді тем які стосуються мексу неймовірно багато — історія, значення в різні часи і так далі… Ось тільки що задумався і з'явилися тем десять сходу для таких зустрічей.
Лариса Репка
я мала на увазі не брак ТЕМ, а брак кількості настільки розкутих і вільних у спілкуванні на ці теми учасників таких зустрічей… тобто, спочатку, або раз на місяць люди будуть ходити, а от чи регулярніше і постійно… перетворюючи інтимні теми у публічні і, деякою мірою, буденні… не знаю, у будь-якому випадку, варто спробувати
Надія Григоренко
Це наслідки «Сексуальної революції» в короткометражках 20-го жовтня?
Думаю, обговорення буде найгарячішим з усіх зустрічей у Літкафе. Якщо буде.
Чому Келті? Це її ідея?
Святослав Вишинський
Тема сексу не є виключно психологічною або біологічною, позаяк будь-який еротизм узагалі є першочергово феноменом культури.
Надія Григоренко
Взагалі, за Фрейдом, ерос — це підсвідоме, а культура — те, що нав'язує нам надсвідомість. Взагалі, можна навіть сказати, що культура і є частиною надсвідомого (разом з мораллю, суспільними традиціями і т. д.).
Так що ти тут, Святе, не правий.
Так, культура намагається якимось чином контролювали лібідо, але все-таки сферу підсвідомого контролювати не можливо… Відбувається те, що ми називаємо цензуруванням: не всі внутрішні пориви виявляються назовні напряму, часто це інакомовлення чи заміщення, оскільки «на виході» цензуруються культурою.
Крістіна Кельті
Як психолог розставлю крапки над "і". Свят правий в даному питанні. Сутність еротизму в різних країнах різна. Це і є феноменом культури. Підсвідоме це не тільки ерос, а ерос лише частина підсвідомого. І той самий ерос є частиною свідомого. Тож так зване «цензурування» відбувається на всіх рівнях. Підсвідомому тут належить не найбільша роль. В першу чергу цензурується інстинктивний сексуальний потяг, який не має нічого спільного з феноменом культури. Для прикладу: кіно-еротика — мистецтво, ну а порнографія — відео іншого формату.
Надія Григоренко
«Підсвідоме це не тільки ерос, а ерос лише частина підсвідомого» — про це я в курсі, я, власне, і не стверджувала протилежного чи іншого.
Але ж ти не психоаналітик.
«Тож так зване «цензурування» відбувається на всіх рівнях. Підсвідомому тут належить не найбільша роль». Підсвідоме саме себе не цензурує. Раз. Чинник підсвідомого у будь-якому вчинку — це підводна частина айсбергу. Тобто левова частка. Два.
«В першу чергу цензурується інстинктивний сексуальний потяг, який не має нічого спільного з феноменом культури» — а я про що?
Кіно-еротика, навіть як мистецтво, — хіба це не своєрідний прояв лібідо у культурі (відповідно зацензурованого)?
Микола Костинян
на жоден з таких вечорів не прийду.
Микола Костинян
незважаючи на особисту повагу і приязнь до Крістіни.
Володимир Карагяур
А можна пояснити своэ ставлення?
Микола Костинян
особистий консерватизм.
такі теми на широкий загал публічно не обговорюю.
та й на вузький загал виношу вкрай рідко.
Володимир Карагяур
Ну щож в кожного своєс ставлення, хоча думаю саме тобі були б цікаві деякі можливі теми обговорення, наприклад, сексуальність у творчості Шекспіра.
Микола Костинян
тема «сексуальність у творчості шекспіра» — це знач прийти побалакати і навіть близько тему не розкрити, а перейти на обмін власними опініями та проекціями.
тема непідйомна у такому форматі.
саме ж по собі слово «секс» уже багато років як не приваблює.
Надія Григоренко
Саме тільки слово, а чи й сам процес?
Лілія Шутяк
Бачу, тут така дискусія...) Кажу ще раз, що ідею підтримую. Хоча, гадаю, сексуальність можна знайти у всьому, що нас оточує — тому ж мистецтві, літературі, театрі… Тому, аналізуючи, до прикладу, сексуальність у творчості Шекспіра, присутні просто читали б вірші та обговорювали їх. У цьому, на жаль, нічого особливого не було б. Те саме відбувається на парах з літературознавства, адже деякі студенти СТРАШЕННО полюбляють вганяти молодого викладача «в краску» такими питаннячками))) Тому, готуючись до секс-вечорів, модератору слід було б уважно вибирати тему і знати, з ким ПРО ЦЕ можна спілкуватись. Головне не перетворити ці зустрічі на сеанс публічного психоаналізу.
Святослав Вишинський
Важко втямити, чому будь-яка сексуальна проблематика в кінцевому випадку зводиться до психоаналізу. Сексуальність може розкриватись та аналізуватись, прикладово, і з позицій метафізики.
Надія Григоренко
Психоаналіз — це круто!
А в поєднанні з сексуальністю — то взагалі…
Крістіна Кельті
це гіпотетична теорія. Не моя:) Це дискусія про віртуальну користь вигаданого проекту.
Аліса Жуковська
Виявлення та обговорення сексуальності у всіх її формах є абсолютно нормальним явищем. Я підтримую ідею! Ми вивчаємо, аналізуємо патріотизм, любов, фемінність проявів культури, то чому б не цікавитися і сексуальністю?..
Володимир Карагяур
О, я так розумію у нас є ще один можливий учасник таких дискусій.
Надія Григоренко
Згодна, це насправді важлива частина нашого життя.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте